VoIP
Wraz z rozwojem Internetu, telefonia wkroczyła w zupełnie nową erę. Erę szybkich, bezpiecznych i niedrogich połączeń z całym światem, realizowanych w doskonałej jakości – bez trzasków, zerwanych rozmów, pogłosu czy innych niedogodności. Wszystko to za sprawą technologii VoIP.

Czym jest VoIP?

VoIP (Voice over Internet Protocol), mówiąc najprościej, jest technologią, która umożliwia przesył głosu, wykorzystując do tego celu łącza internetowe zamiast tradycyjnych łącz telefonicznych. Wykorzystanie protokołu internetowego pozwala na nawiązanie połączenia zarówno z wykorzystaniem tradycyjnych telefonów (przy zastosowaniu odpowiedniej bramki voip), jak i telefonów VoIP, a także urządzeń mobilnych z odpowiednim systemem operacyjnym, czy też komputerów PC i przenośnych. A to przekłada się zarówno na wyższy komfort dzwonienia, jak i na niższe o wiele koszty.

Dlaczego VoIP się opłaca?

Rozwój w dziedzinie telekomunikacji pozwala wyeliminować tworzenie kosztownej zarówno w utrzymaniu jak i instalacji infrastruktury. Stabilne połączenie internetowe od dostawcy ISP o odpowiedniej przepustowości proporcjonalnej do planowanego ruchu w zupełności wystarczy, by zapewnić wysoki komfort rozmów. Podkreślić przy tym trzeba, że dzwoniąc z Sieci, nie tracimy na jakości innych połączeń – np. przeglądając strony www czy oglądając filmiki na YouTube, co jeszcze bardziej zwiększa wygodę i prostotę dzwonienia. Z telefonią internetową możesz dzwonić, kiedy chcesz, za bardzo dobre stawki.

Dla Klientów indywidualnych i biznesowych

Technologia VoIP otwiera szerokie możliwości dopasowania pod działalność firmy. Nawet niewielkie, działające na małą skalę firmy, dzięki telefonii internetowej mogą stworzyć profesjonalną centralę telefoniczną, wirtualne call centre czy automatyczne menu, które będzie przekierowywać dzwoniących pod właściwy numer telefonu.

Również klienci indywidualni będą zachwyceni oszczędnością z tytułu opłaty abonamentowej i kosztów połączeń. Widać je wyraźnie zarówno po połączeniach lokalnych i krajowych, jak i – przede wszystkim – przy połączeniach zagranicznych. W przypadku telefonii internetowej oferowanej przez SPIKON, różnice w stawkach są zaskakująco wysokie. Jakość rozmów zaś, lepsza niż kiedykolwiek.

VoIP jest technologią dostępną dla każdego. Nie nadweręża budżetu i zdecydowanie ułatwia codzienną pracę zarówno w domu, jak i w firmie, a także sprzyja długim i wygodnym rozmowom ze znajomymi czy rodziną. Także na drugim końcu świata.

Chcesz w pełni wykorzystać potencjał, jaki daje telefonia internetowa? Wybierz SPIKON! Skontaktuj się z nami, by uzyskać więcej szczegółowych informacji – zapraszamy!