Telefonia VoIP alternatywą dla tradycyjnej

Gdy rozwój technologiczny wydaje się pędzić jak oszalały, coraz częściej rezygnujemy z tradycyjnych rozwiązań, na rzecz rozwiązań nowoczesnych. Bazując na zdobytym doświadczeniu a także otwierając się na nowe możliwości, sięgamy po warianty, które sprawią, że ważne dla nas czynności będziemy mogli wykonywać jeszcze sprawniej i przyjemniej. Takim rozwiązaniem jest niewątpliwie telefonia VoIP.

Łączy Cię z całym światem

I to dosłownie. Bo łączy Cię wszędzie tam, gdzie tylko jest dostęp do Internetu. Jeżeli korzystasz z technologii VoIP, możesz posiadać numer telefoniczny z publicznej stacjonarnej sieci telefonicznej, nie posiadając jednocześnie w ogóle telefonu. Bo do korzystania z telefonii VoIP potrzebujesz komputera oraz słuchawek i mikrofonu. Chyba, że chcesz mieć telefon VoIP – wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś dedykowany model zamówił wraz z usługą.

Nie taki zwykły telefon…

Telefon dedykowany VoIP różni się znacznie od tradycyjnych. Oczywiście kluczowe są tutaj dodatkowe funkcje, jakich nie posiadają klasyczne aparaty. W praktyce bowiem telefonia VoIP to coś więcej niż tylko standardowy aparat. Telefonia VoIP to także szereg aplikacji, takich jak na przykład Zoiper, X-Lite, czy PhonerLite.

W domu i w pracy

Mówiąc o możliwościach jakie daje nam telefonia VoIP, nie możemy pominąć faktu, ze rozwiązanie to dedykowane jest zarówno dla domu, jak i dla firmy. Jeśli szukasz alternatywy dla tradycyjnej telefonii we własnym domu czy firmie, telefonia VoIP jest rozwiązaniem doskonałym. Wybierając właśnie w ramach tej usługi konto telefoniczne, płacisz niezwykle niski abonament, mając jednocześnie możliwość wyboru numeru telefonu z dowolnej strefy numeracyjnej w Polsce. Poza tym wewnątrz sieci prowadzisz rozmowy darmowe, co dotyczy również rozmów firmowych, a na pozostałe połączenia krajowe i zagraniczne masz naliczone bardzo niskie stawki.

Wysoka jakość, niezawodność i bezpieczeństwo to cechy, które sprawiają, że telefonia VoIP jest coraz popularniejsza zarówno w polskich domach, jak i firmach, urzędach czy różnego rodzaju instytucjach.