spikon

Nawet, jeśli jesteś tradycjonalistą i nie lubisz zmian, przejście na telefon przez Internet nie musi być bolesne. By to zrobić, nie musisz być komputerowym ekspertem i posiadać sprzętu elektronicznego za grube pieniądze. Wystarczy Ci zwykły telefon i… oferta przygotowana przez SPIKON.

Jak działa telefon przez Internet?

Żeby dzwonić przez Internet, nie musisz posiadać komputera. Powiemy więcej, nie jest również konieczny zakup specjalnego telefonu obsługującego technologię VoIP! Można bez problemu użyć aparatu, który towarzyszył nam przez wiele lat. A to rozwiązanie przyjazne m.in. dla seniorów, którzy zazwyczaj dużą korzystają z telefonu, ale obawiają się nawet najmniejszej zmiany urządzenia dzwoniącego.

Co zatem trzeba mieć, by zacząć dzwonić taniej i cieszyć się jakością połączeń w technologii cyfrowej? Aby posiadać tzw. telefon przez Internet, wystarczy zaopatrzyć się w niedrogie urządzenie zwane bramką VoIP, które będzie pośrednikiem łączącym nasz telefon z infrastrukturą VoIP. Można do niej podpiąć zwykły aparat telefoniczny i tym sposobem, zupełnie bez wysiłku zmienić go swój własny telefon internetowy.

Tylko przez telefon?

Sposobów na dzwonienie przez Internet jest o wiele więcej. Dostępne są na przykład darmowe programowe telefony zwane Softphonami. Można je dostać na każdą platformę. Wykorzystać do korzystania z technologii VoIP można także urządzenia takie jak smartfony, tablety, a także komputery stacjonarne oraz przenośne. Tu wystarczy tylko instalacja odpowiedniego oprogramowania, mikrofon podpięty do sprzętu i… już można dzwonić do całego świata. To właśnie takie proste!

Dodatkowo, sięgnąć można również po dedykowane urządzenia zwane Telefonami IP lub Telefonami VoIP. Na pierwszy rzut oka, niczym nie różnią się one od klasycznych urządzeń spotykanych w naszych mieszkaniach. Tak naprawdę jednak, pod niepozorną obudową kryje się bogate wnętrze. Te telefony oferują znacznie bardziej rozbudowane funkcje oraz w przypadku zastosowania szerokopasmowych kodeków HD, wyższą jakość dźwięku.

Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak działa telefon przez Internet oferowany przez SPIKON? Zapraszamy do naszego kanału na YouTube gdzie dowiedzieć się można więcej o tym, jak w prosty sposób zacząć korzystać z technologii przyszłości z firmą Spikon.

A jeśli zamiast oglądać, wolisz rozmawiać – po prostu zadzwoń do naszych doradców, którzy z chęcią odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i pomogą dopasować naszą ofertę do Twoich indywidualnych potrzeb. Gwarantujemy, że współpraca ze SPIKON Ci się opłaci.